English
Zmenšiť textZväčšiť text

Geografické údaje

Pri svojich potulkách východným Slovenskom by ste nemali vynechať jednu prekrásnu dedinku - Ptičie. Obec sa nachádza asi 5 km juhovýchodne od okresného mesta Humenného a cca 15 km severne od Michaloviec.

Ptičie leží na styku pohoria Vihorlatu a Humenských vrchov v doline potoka Ptávka. Obec leží v pomerne členitom teréne. Zo severu ju ohraničujú vrchy Humenská (444,7 m n. m.), Martinovo(417 m n. m.) a Drieňová(386 m n. m.) z južnej strany je to Čierna (612 m n m). Juhovýchodne od obce je najvyšší vrch v okrese Humenné - Vihorlat (1076 m n m).

V katastri obce sa nachádzajú ŠPR Humenská a ŠPR Humenský Sokol, v ktorých sa nachádza veľké množstvo chránených druhov rastlín a živočíchov. Taktiež ponúkajú príležitosti na prechádzky nádhernou prírodou.
V zime môžete využívať služby lyžiarskeho strediska Chlm v susednej obci Chlmci. Samotná obec má nadmorskú výšku približne 220 m n. m.

Obec Ptičie sa skladá z týchto častí:

  • samotná obec
  • miestna časť Podskalka

Samotná obec má charakter nepravidelnej vretenovitej zástavby. Potok Ptávka, ktorý preteká stredom obce je regulovaný iba vo východnej časti intravilánu. Stredom obce tečie v záreze olemovanom verejnou zeleňou a v západnej časti zeleňou súkromných záhrad. Obec sa rozrastá popri ceste západným a východným smerom.

Mapy obce a okolia